Otázky a odpovědi - Perwood.cz
Již více než 10 let Vám pomáháme bydlet

Otázky a odpovědi

1. Čím se mám jako zákazník řídit při výběru materiálu pro terasu?

Terasa tvoří přirozený přechod mezi domem a zahradou. Trávíme na ní spoustu času, je to místo, kde odpočíváme, čteme si, kde můžeme rozložit gril a pozvat návštěvu, kde si hrají děti. Je vystavená extrémním podmínkám – slunci, vodě, mrazu i velkému horku. A proto by měla být nejen krásná, ale měla by i něco vydržet. Jedním z materiálů, který splňuje tyto požadavky, je v posledních letech velmi oblíbený, tzv. kompozitní materiál ( WPC – Wood Polymer Composites Perwood )- tento materiál spojuje nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Je neuvěřitelně trvanlivý a odolný vůči rozmarům počasí.

2. Jaké jsou výhody a nevýhody spojení dřeva a PVC?

Jedná se o určitý kompromis. Dřevo dává materiálu přírodní vzhled, plast (PVC) zase pevnost, odolnost a stálobarevnost. Při větším poměru dřeva lze dosáhnout více „dřevěného“ vzhledu, při větším poměru PVC dosáhneme zase životnosti desítky let. Proto jsme po dlouhých testech a na základě zkušeností z USA, kde tento materiál vyvinuli, zvolili pro naše WPC prkna jako nejlepší kompromis poměr 50 % dřeva a 50 % PVC.

3. Jaký povrch terasy byste doporučil v případě terasy u bazénu, u domu a pro pohyb dětí?

Jednoznačně mohu doporučit právě WPC materiál Perwood, který je velmi příjemný na dotyk, pružný a nikdy si na něm nemůžete zadřít třísku.

4. Jak vybírat tu správnou podlahu z WPC ?

Doporučuji si zjistit výrobce a složení materiálu. Kompozitní materiál by měl obsahovat dřevěné piliny nebo dřevěný prášek a kvalitní plast, nejlépe PVC. Někteří zahraniční výrobci ale šetří tím, že dřevo nahrazují drtí z bambusu nebo rýžových plev a plasty nahrazují recyklovanými materiály. Každopádně se nevyplatí šetřit na kvalitě. Každý si přece přeje, aby jeho investice vydržela co nejdéle. Váš dodavatel tohoto materiálu by měl mít certifikát k materiálu od české autorizované zkušebny a měl by vám poskytnout dlouhodobou záruku.

5. Na jakém podkladu má stát terasa?

Příprava podkladu pro WPC Perwood terasy je velmi důležitá, každý výrobce nebo dodavatel by měl doporučit vhodnou skladbu podkladu pod terasu a montážní návod pro svůj systém. Jakožto ideální podklad bychom určitě doporučili betonový základ s mírným spádem 3 – 5 mm, aby mohla voda dokonale stékat z povrchu. Pokud připravíme řádně tento podklad, je potom již montáž terasového systému z WPC Perwood jednoduchá a rychlá, zvládne ji každý středně zručný kutil.

6. Jak správně terasu udržovat, aby dlouho vydržela v nezměněné kvalitě a odstínu?

WPC Perwood je bezúdržbový materiál, u kterého nemáte žádné starosti s jeho údržbou – nenatírá se žádnými laky či oleji. Čistý se udržuje pouze tlakovou vodou, použití běžného neagresivního saponátu je také možné.
Pokud jde o stálobarevnost, tak i u WPC prkna samozřejmě dochází k působení venkovních vlivů na dřevěnou složku materiálu (UV záření, změny teplot, vlhkost vzduchu, déšť, sníh, mráz) a tím ke změně odstínu dané barvy. Tento proces nazýváme „vyzráváním barvy“, které se projeví po pár týdnech od instalace  odlišným odstínem, který bude postupně mizet a barva se ustálí po několika měsících. To je jednou z největších předností WPC Perwood oproti dřevěným podlahám.

Close Menu